رفتن به محتوای اصلی
x

آزمایشگاه معتمد محیط زیست

Level begin

امروزه موفقیت و اثر بخشی هرگونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در گروی پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می ­باشد. در سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴ برخورداری از سلامت فردی و سلامت جامعه و محیط همراه با بهره ­مندی از محیط زیست سالم از جمله اصول مهم می ­باشد و پایش آلودگی­ های محیط زیست از ابزارهای صحت و سقم آن محسوب می ­شود. از آنجا که آنالیز اطلاعات پایش، مبنای مدل­سازی و پیش­ بینی و اطلاع­ رسانی به جامعه و اولیای امور و تصمیم ­گیری ­های کلان کشور واقع می­ شوند، از این رو پایش دقیق همراه با نمونه ­برداری صحیح و تحلیل نتایج­ اهمیت زیادی در ارزیابی آلودگی و مدیریت آن ایفا می­ کند.

آزمایشگاه مرکزی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان با داشتن فضای مناسب، امکانات و تجهیزات پیشرفته از جمله دستگاه جذب اتمی، اسپکتروفوتومتر UV-VIS، کروماتوگرافی گازی (GC-FID)، فلیم فوتو متر، BOD متر، DO متر، راکتور COD، آنالیزور آلودگی هوا، دستگاه اندازه ­گیری ذرات معلق محیطی، صوت سنج، کلدال و ... که از مهم­ترین وسایل اندازه ­گیری برای پایش­ های الزامی مطابق قوانین موجود است، از سال ۱۳۸۶ به عنوان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست به شماره C-41-8602-0139 در زمینه انجام پایش ­ها و خود اظهاری واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی مشغول به فعالیت می­باشد و تاکنون بیش از ۱۰۰۰ پایش و ۵۰۰۰ آنالیز را انجام داده است. لازم به ذکر است که تاکنون ۴ بار فعالیت­ های آزمایشگاه معتمد مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و گواهینامه آن تمدید گردیده است. همچنین اقدامات لازم جهت توسعه فعالیت­ های آزمایشگاه و اخذ گواهینامه در زمینه آلودگی هوا و صوت نیز انجام شده است.

زمینه های فعالیت​​​​​​

نمونه برداری، آماده سازی و سنجش پارامترهای زیست محیطی

انجام خود اظهاری واحدهای صنعتی در پایش آلودگی ها

 

فرآیند انجام آزمایشات در آزمایشگاه مرکزی دانشکده منابع طبیعی

جهت اطلاعات بیشتر می­توانید به وب سایت ازمایشگاه مرکزی https://natres-centlab.iut.ac.ir  مراجعه نمایید و همچنین می توانید از طریق لینک eplnriut@ عضو کانال تلگرام آزمایشگاه مرکزی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان شوید.

 

تحت نظارت وف ایرانی